Pojasnilo v zvezi z izvajanjem poklicnega upokojevanja!

V preteklih dneh je v nekaterih medijih odmevala informacija, da naj bi KAD zaustavil vse postopke poklicnega upokojevanja.

Tovrstno vprašanje je bilo izpostavljeno tudi na zadnji seji skupščine SSSLO. V zvezi s tem je potrebno poudariti, da omenjena informacija ne drži.

Postopki poklicnega upokojevanja - povezani z možnostjo enkratnih izplačil sredstev iz omenjenega sklada - so začasno zaustavljeni zgolj pri zavarovancih iz slovenske vojske, saj prihaja do različnih interpretacij določb v njihovi področni zakonodaji in določbami v ZPIZ-2, ki opredeljujejo nekatere posebnosti za zavarovance slovenske vojske. Za vse ostale zavarovance pa poteka izvajanje poklicnega upokojevanja nemoteno. Takšna informacija je podana tudi na spletni strani Kapitalske družbe.